Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dark Disciple - Kill Everything - Worship Nothing, CZ

23. 2. 2009

Dark Disciple - Kill Everything - Worship Nothing

Brutal death metal, 2006, Mad Lion Records

Celkový čas: 38:13

Seznam skladeb:
1. Eat A Bowl Of Fuck
2. Bottle Of Piss
3. Kill U, Fuck U, Eat U, Shit U Out
4. In Gods Hands
5. Wet T-shirt Contest
6. Prey For Death
7. One In The Chamber
8. Bound, Gagged & Hatefucked
9. Pussy Is The Enemy
10. Sadistic Statistics
11. A Skull Full Of Maggots
12. Premeditated Malice
13. Meeting Of The Mindless
14. Kill Everything - Worship Nothing

 

Hodnocení: 7/10

 

Dark Disciple je velice sebevědomá kapela. Hejno meziher a inter na jejich albu Kill Everything - Worship Nothing také naznačuje, že mají smysl pro humor. A hrají brutal death metal.

První tři věty shrnují, co se chystám napsat dále, takže pokud nejste zrovna fanoušky zmiňovaného stylu, je to vše, co potřebujete vědět. Těm, které tento styl oslovuje, se musím přiznat, že na první poslech jsem měl docela potíže, protože jsem desku zprvu považoval za další průměrný americký nesmysl, který se někdo snaží udat v Evropě. Album však ukrývá něco více než je slyšet na první poslech.

6e je zvuk velice kvalitní už ani nepovažuji v případě americké produkce za překvapení – nástroje zdárně vytvářejí hustou kytarovou atmosféru, temnou a konzistentní, jejíž zemi původu nelze přeslechnout. A protože to je brutal death-metalová mlátička, ano, album je plné obscéností, hnusu a odpudivostí, ano, na přebalu je gore ilustrace, ano, texty jsou ujeté a nechutné, a ano, členy kapely to baví. Ostatně se sami nazývají „Rváči amerického undergroundu“ a „Nejnenáviděnější americkou kapelou“. Vtipné jsou pochopitelně i názvy skladeb, kupříkladu „Zabiju Tě, vošukám tě, sežeru Tě a pak tě vyseru“ – prostě, tihle chlápci jsou opravdu zlí. A, aby to nebylo všechno, ještě si dělají srandu z rapu, z žen, které nikdo neocení za to, co dělají pro muže, smějí se sobě a smějí se Vám – jinými slovy, celá deska a celá kapela dokonale politicky a sociálně nekorektní a přehnaná, a proto je také zábavná.

Nicméně, pojďme se bavit o hudbě – 14 skladeb je rozkouskováno několika srandovními vsuvkami a intry, hold veličině žánru skládá povedená cover verze „A Skull Full Of Maggots“. Na rozdíl od Cannibal Corpse je však hudba pomalejší a působí organizovaněji a melodičtěji, nejenom jako zběsilá jízda směr outro; převažují středně-tempé písně. Na druhou stranu, tempo není zaviněno dýchavičností bubeníka, dvojšlapka také ukazuje drápky. Mně osobně zaujala dvanáctá píseň „Premeditated Malice“, kde se střídá ze řetězu urvaná dvoušlapka s blast beatem, a to celé dohromady se prolíná s pomalým a úderným refrénem.

Zpěvák používá dvě polohy, hluboký ale čistý deathový chropot s řevem, který nemá daleko k nějaké metal-corové úderce. Oboje zní nejlépe, když zpěvák závodí s bubeníkem – i ve vysoké rychlosti neztrácí řev na srozumitelnosti a naléhavosti. Nicméně musím přiznat, že mi trochu chybí hlasová síla třeba již zmíněných Cannibal Corpse, protože postupem času se hlas jakoby vytrácí z reproduktorů a je převálcován nástroji – snad by pro příště snesl trochu výraznější a ostřejší nazvučení.

Takže - deska Kill Everything - Worship Nothing nepřinesla nic nového. Pokud hledáte svěží novou krev v deathové branži, jsme doma; pokud hledáte něco převratného, hledejte dále.

 

(uveřejněno na www.metalzone.info)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář